I dënuar në Itali për drogë, dalin detaje nga ekzekutimi i 43-vjeçarit në derë të shtëpisë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjergj Krygja është 43-vjeçari i vrarë me armë zjarri ditën e djeshme në Dukagjin.

Babi i tre fëmijëve u qëllua 4 herë në pragun e shtëpisë së tij në fshatin Sumë.

‘Balkanweb’ shkruan, se viktima kishte qenë i dënuar në Itali për drogë dhe më pas është depërtuar.

Dyshohet se ai ka qenë në kërkim edhe në Shqipëri, për të kultivim droge.

Ai kishte shkuar në vendlindje për të marrë zahiretë e dimrit, pasi vetë jetonte në Koplik.

Për momentin nuk ka asnjë të arrestuar në lidhje me këtë vepër penale.

Kjo është vrasje e dytë brenda muajit në Dukagjin.

Pak kohë më parë, Lazër Arra po transportonte ushqimet e dimrit.

Shpërndaje
Share.

Komento