Hyri për të vjedhur dhe vrau mësuesen e moshuar, arrestohet shqiptari në Itali

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në zonën e Tolfas në Itali, mbrëmjen e djeshme.

Mësohet se një mësuese 90 vjeçe, është masakruar me thikë në shtëpinë e saj.

Autori i dyshuar i vrasjes, një shqiptar, është vënë në pranga mëngjesin e sotëm.

Autoritetet shprehen, se në momentin e krimit, shqiptari ka qenë i dehur.

Qëllimi i tij ishte të vidhte para, por gjithçka ka përfunduar në vrasje.

Shqiptari për momentin ndodhet prapa hekurave.

Hetuesit ndërkohë janë duke punuar, për të zbardhur ngjarjen.

Lajmin origjinal mund ta lexoni këtu.

Shpërndaje
Share.

Komento