Helmohen nxënësit e shkollës në Golem, dy ambulanca nisen me urgjencë nga Tirana

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pesë nxënës shkolle janë helmuar nga gazi i një bombole.

Ngjarja e rëndë është regjistruar në Golem të Kavajës, shkruan “Neësbomb”.

Dy prej tyre janë dërguar menjëherë për ndihmë mjekësore në spitalin e Kavajës.

Ndërkohë dy ambulanca janë nisur me urgjencë nga Tirana.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë.

Kujtojmë këtu se pak kohë më parë dhjetëra nxënës të një shkolle në Postribë të Shkodrë, u helmuan nga ushqimi.

Shpërndaje
Share.

Komento