Helmimi i çiftit në Librazhd, familjarët e vajzës akuzojnë palën e djalit: Ç’i bëtë motrës time?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Helmimi i çiftit në Xhyrë të Librazhdin 5 ditë pas martesës nuk ka ende një shkaktar.

Policia është duke hetuar ngjarjen, ndërsa familjarët e vajzës akuzojnë palën e djalit se po fsheh të vërtetën.

Nëna e Rezarta Hajdarit, Suzana Xibraku, shprehet se Rezartën e kanë helmuar dhe do të bëj denoncim në polici.

Bashkëshorti i Rezartës, Olsi, insiston se helmimi ka ardhur nga mangalli që çifti mbante në dhomë.

Edhe vëllai i viktimës pretendon  se motra e tij është helmuar dhe nuk pranon që familjarët e kunatit t’i shkojnë në shtëpi.

“Nuk i pranoj njerëzit e Olsit të më vijnë në shtëpi. Ata më helmuan motrën. Të hetohet e vërteta. Po shkojmë në polici. Fola me Olsin. E pyeta çfarë i bëtë motrës time, më tha nuk mbaj mend asgjë, ne morën mangallin dhe fjetëm, tha i vëllai i 19-vjeçares, Reshit Xibrraku.

Rezarta dhe Olsi Hajdari u gjetën të helmuar në dhomën e gjumit nga nëna e kij të fundit.

Olsi arriti që të mbijetonte, ndërsa Rezarta ndërroi jetë rrugës për në spital.

Njëra nga pistat e policisë është edhe helmimi me fostoksinë nga dikush tjetër.

Shpërndaje
Share.

Komento