Hapi profil fals për të përfituar nga kontributet për tërmetin, ja ç’vendosi gjykata për të riun

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjykata ka lënë në burg 30-vjeçarin Arjan Meli, pasi kërkoi të përvetësonte ndihma për të prekurit nga tërmeti.

Meli hapi një profil fals në Facebook me emrin Rilindje.

Nëpërmjet këtij profili i riu nga Lezha kishte lënë 2 numra llogarie, për të kontribuar për personat e prekur nga tërmeti.

Pas verifikimeve rezultoi se numrat e llogarisë ishin personale.

Menjëherë pas arrestimit policia bëri bllokimin e llogarive.

Mbi të riun rëndojnë akuzat “Mashtrim” dhe “Përvetësim titulli shtetëror”.

Shpërndaje
Share.

Komento