Grabitja në Rinas. Zbardhet dëshmia e bashkëshortes

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ndonëse ka kaluar një javë nga grabitja e Rinasit, ende nuk kemi persona të arrestuar si përgjegjës të këtij krimi. Sot është marr në pyetje dhe gruaja e Admir Muratajt, i cili mbeti i vrarë nga policia pas grabitjes në Rinas.

Sipas burime të “TCH” Albana Alidhima ka theksuar për grupin hetimor se;

“Kisha 3 vite pa e takuar bashkëshortin dhe se nuk kam asnjë dijeni se me kë shoqërohej ai.”

Kujtojmë se shokët e tij u larguan bashkë me mbi 6 milionë euro, ndërsa Murataj mbeti i vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë.

Krahas përpjekjeve për të zbuluar gjurmë të shokëve të Admir Muratajt, prokurorët po rishikojnë një varg ngjarjesh të dhunshme të viteve të fundit në fushën e grabitjeve.

Mes të dyshuarve është edhe një i shumëkërkuar tjetër, si edhe një 38-vjeçar i cili është lakuar si anëtar i një grupi grabitësish që vepronte jashtë vendit.

Por, të gjitha këto janë dyshime të hetuesve. Gjithsesi, zyrtarisht Prokuroria e Krimeve të Rënda nuk ka nxjerr asnjë urdhër-arresti për persona të dyshuar si të përfshirë në këtë krim të rëndë.

Shpërndaje
Share.

Komento