Grabitja në Durrës, autori kërcënoi punonjësit e pikës së kredisë me pistoletë lodër

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një pikë dhëniesh kredie u grabit pasditen e sotme në Durrës.

Mësohet se grabitësi ka qenë i pajisur me maskë.

Gjithashtu ai ka kërcënuar me pistoletë lodër punonjësit, duke u larguar me 1 milion lekë.

Grabitja u regjistrua pranë stacionit të trenit në qytetin bregdetar.

Policia u njoftua 40 minuta pas grabitjes nga një punonjës.

Sapo morën njoftimin blutë shkuan menjëherë në vendngjarje dhe rrethuan zonën.

Gjithashtu janë ngritur pika kontrolli në të gjithë qytetin.

Shpërndaje
Share.

Komento