Grabitja e Rinasit: Shkarkohet drejtori i Aviacionit Civil

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Shkarkohet drejtori i Aviacionit Civil Krislen Keri. Lajmin e bën të ditur “newsbomb.al.”

Krislen Keri u zgjodh në krye të Aviacionit Civil në nëntor të 2017-ës dhe u lakua jo pak mediatikisht.

Shkarkimi i tij vjen menjëherë pas grabitjes spektakolare të miliona eurove në aeroportin e Rinasit.

Keri më herët ka punuar në kabinetin e ish-ministrit të Transporteve Edmond Haxhinasto, megjithëse krahas këtij pozicioni, mbajti edhe detyrën e shefit të projekteve në këtë ministri për tri vite.

Kujtojmë se për grabitjen e Rinasit, nuk është hetuar ende asnjë zyrtarisht, ndërsa i vrarë nga shkëmbi i zjarrit me policinë ka mbetur, Admir Murataj. Ndërkohë që të tjerët janë në kërkim, bashkë me milionat e eurove.

Shpërndaje
Share.

Komento