Gjykata gjermane pranoi ekstradimin e tij, Arbër Çekaj apelon vendimin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pak ditë më parë Gjykata e Dusseldorfit në Gjermani , pranoi kërkesën e palës shqiptare, për ekstradimin e Arbër Çekajt.

Ky i fundit është pronari i kontenierit me banane, brenda të cilit u gjetën 613 kg kokainë.

Çekaj i kishte bërë kërkesë shtetit gjerman për azil, me justifikimin se në Shqipëri i rrezikohej jeta.

Mirëpo kërkesa e tij nuk është shqyrtuar nga autoritetet gjermane.

Ndërkohë “Ora News” bën me dije, se avokatët e Çekajt, kanë dërguar në Apel vendimin për ekstradimin e tij.

Në Shqipëri pronari i “Arbi garden”, akuzohet për trafik të lëndëve narkotike nga Prokuroria e Krimeve të Rënda.

Në lidhje me këtë ngjarje, menaxheri i kompanisë Donald Lushaj dhe shoferi i kamionit, Armando Pezaku, ndodhen në burg.

Shpërndaje
Share.

Komento