Gjermani/ Makina përplas 4 persona, midis tyre edhe një fëmijë. Autoritetet dyshopjnë për …

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Gjermani këtë mbrëmje dhe autoritetet policore duket se po i japin asaj një sfond terrorist, nisur edhe nga zhvillimet e ndodhura sot në Francë.

Si pasojë e një aksidenti ka humbur jetën një fëmijë dhe kanë mbetur të plagosur tre persona.

Mediat e huaja shkruajnë se, një makinë u fut në një rrugë këmbësorësh dhe u përplas me ta. Ngjarja e rëndë ndodhi në qytetin Keben, Nordrhein-Westfalen.

Sipas policisë lokale, në Sygkerimena, shoferi i automjetit dyshohet se u arratis nga korsia e biçikletave, ndërsa arsyet nuk janë bërë ende të ditura.

Të plagosurit u morën nga vendi i ngjarjes nga një helikopter shpëtimi.

Ndërkohë, një zëdhënës i policisë së Viersen, hodhi dyshime që shoferi qëllimisht u fut në rrugën e këmbësorëve dhe e lëshoi makinën drejt tyre, duke dalë dhe më pas duke u arratisur vetë.

Kjo pistë i ka shtyrë autoritetet që të mendojnë se janë përball një akti të paramenduar dhe me sfond terrorist.

/GazetaReforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento