Gjendet i pajetë një 57-vjeçar në Gjirokastër, ja dyshimet e para të policisë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

.

 

Policia e Gjirokastrës ka gjetur ditën e sotme një 57-vjeçar  pa shenja jete. Mësohet se shtetasi me iniciale  G. S.është gjetur pa shenja jete në mjetin e tij tip kamionçinë.

Nga këqyrja paraprake dyshohet se burri është goditur me sende të forta.

Ndërkohë, Policia Gjirokastër ka ngritur pika kontrolli dhe po kontrollon zonën për shoqërimin e personave të dyshuar si autorë të ngjarjes apo që mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Njoftimi i policisë:

Gjirokastër/Informacion paraprak

Në aksin rrugor rural Polican-Suhë, shtetasi G. S., 57 vjeç, banues në Gjirokastër, në rrethana ende të paqarta është gjetur i pajetë në mjetin e tij tip kamionçinë.

Nga këqyrja paraprake dyshohet se është goditur me sende të forta.

Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë dhe të Komsiariatit të Policisë Gjirokastër kanë ngritur pika kontrolli dhe po kontrollojnë zonën për shoqërimin e personave të dyshuar si autorë të ngjarjes apo që mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Shpërndaje
Share.

Komento