Gazetari nga Vlora: Dënohet për kultivim kanabisi një 73-vjeçar me probleme mendore (Video)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ky është Aziz Xhaferi, i dënuar për kultivim droge. Foto është shkrepur nga gazetari Edi Ruçi në Gjykatën e Vlorës dhe është postuar në Facebook.

Xhaferi është diagnostikuar më herët me probleme të shëndetit mendor kjo është dhe arsyeja përse nuk ka patur kurrë familje dhe jetonte çdo ditë mes skamjes dhe varfërisë.

Si rrjedhojë e operacionit antidrogë të zhvilluar në Vlorë u arrestuan 47 persona mes tyre 41 shtetas dhe 6 efektivë policie. Një ndër shtetasit e arrestuar ishte dhe 73 vjeçari, Aziz Xhaferi, nga fshati Kallarat.

Një prej familjarëve të tij dërgon një video për të treguar se ku jetonte më parë “I dënuari tashmë nga gjykata e Vlorës për kultivim kanabisi”.

Personi në fjalët ka kërkuar gjithmonë për një strehë ku të fusë kokën derisa shteti ditën e hënë mendoi për të duke i gjetur një strehë për të kaluar pjesën tjetër të jetës

/GazetaReforma.com/

 

Shpërndaje
Share.

Komento