Gati sa nuk bie nga barela/ Helikopteri sjell një pacient në QSUT, mjekja i bën masazh kardiak

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pak momente në parë një helikopter ka sjellë një pacient në urgjencën e QSUT.

Në pamjet e sjella nga “News24”, shihet vështirësia që kanë mjekët për ta nxjerrë nga helikopteri.

Njëra nga mjeket rrëzohet në tokë dhe për pak edhe pacienti që ndodhej në barelë.

Pasi e ulën në tokë, mjekja i jep ndihmën e parë pacientit, duke i bërë masazh kardiak.

Sipas gazetares në terren, personi nuk është i prekur nga COVID-19 dhe nuk është transportuar te Infektivi.

Shpërndaje
Share.

Komento