Familja presidenciale një vizitë në Manastirin e Deçanit dhe Patriarkanën e Pejës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ilir Meta presidenti i Shqipërisë së bashku me familjen e tij, i ka kaluar ditët e para të vitit 2019 në Kosovë.
Familja presidenciale e Shqipërisë ka vizituar edhe Manastirin e Deçanit.

Presidenti përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka bërë me dije se vizita në Manastirin e Deçanit dhe në Patriarkanës së Pejës ka qënë një vizitë mbresëlënëse.
‘Një vizitë mbresëlënëse në Manastirin e Deçanit dhe në Patriarkanës së Pejës, dy monumente të trashëgimisë kulturore’, shkruan presidenti në faqen e tij në Facebook.
Ai ka postuar edhe dy foto nga Manastiri i Deçanit, bashkë me familjen.

 

Shpërndaje
Share.

Komento