EMRI/ Plagoset një person me armë zjarri, ndodhet në gjendje të rëndë për jetën

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mbrëmjen e sotme qyteti i Peqinit është tronditur nga disa të shtëna me armë zjarri, ku një person i identifikuar si Besmir Hakballa ka mbetur i plagosur.

Ngjarja ka ndodhur më herët mbrëmjen e sotme, teksa mësohet se Hakballa ka marrë një plumb në këmbë dhe është dërguar me urgjencë drejt Spitalit të Elbasanit, ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore.

Aktualisht ai ndodhet në sallën kirurgjikale dhe është në gjendje kritike për jetën, e pritet që të dërgohet drejt spitalit të Traumës në Tiranë, për të marrë një shërbim më të specializuar.

Ndërkohë, ende nuk dihen motivet e ngjarjes së rëndë, ndërsa grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po mbledh prova që mund të çojnë në identifikimin dhe kapjen e autorëve të plagosjes.

Shpërndaje
Share.

Komento