Ekzekutimi mafioz! Zbulohet identiteti i shqiptarit që u vra në Romë, kishte shkuar të takonte fëmijët

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë mbrëmjen e djeshme, ku një shqiptar, 45-vjeç, është ekzekutuar në mes të rrugës.

Ngjarja ka ndodhur në rrethinën e Tufellos.

Në momentin kur u qëllua ai sapo kishte dalë nga banesa e po rikthehej në burgun e Rebibbias pasi kishte marrë leje.

Mësohet se ai kishte shkuar që të takonte bashkëshorten dhe fëmijët.

Shqiptari është goditur me dy plumba, një në kokë e një në gjoks.

I pari që ka mbërritur në vendngjarje ka qenë vëllai i tij 20-vjeçar, i cili ka njoftuar më pas dhe policinë.

Së fundmi, është zbuluar se identiteti i tij është Gentian Kasa.

Në të shkuarën, ai ishte gjykuar për trafik droge, vjedhje dhe tregëtim mallrash të vjedhura.

Aktualisht vuante dënimin për “trafik droge”,  pasi ishte arrestuar njëherë në vitin 2011 dhe më pas në Ankona në 2014.

Vrasja e Kasës është cilësuar një vrasje mafioze, pasi çdo hap ka qenë i mirëmenduar.

Pista kryesore e hetimit që po ndiqet nga efektivët italianë është ajo e dominimit të territorit të shitjeve të lëndëve narkotike.

Shpërndaje
Share.

Komento