Edhe Neymar drejt Arabisë Saudite? Oferta me shumë shifra duket se po tundon braziljanin

0
76

Pa dyshim, Neymar Jr ka qenë një nga emrat që është shpërthyer në horizontin e merkatos verore. Ylli brazilian ka ndarë dëshirën e tij me PSG-në për të ndërmarrë një rrugë tjetër.
Në këtë garë për të siguruar shërbimet e tij, kanë qenë shumë klube të interesuara. Megjithatë, duket se vetëm një prej tyre ka arritur të bindë suksesvënërisht futbollistin 31-vjeçar, dhe ajo nuk është aspak Barcelona.
Rumoret tregojnë se Nejmar ka pranuar një ofertë shumë të ndjeshme nga Arabia Saudite, ku skuadra e Al-Hilal ka shfaqur dëshirën e tyre për ta bërë pjesë të tyre.
Ndërsa negociatat mes klubit dhe futbollistit po shkojnë drejt fundit, tani po pritet përgjigja e vetme që mungon për të përfunduar marrëveshjen, dhe kjo është përgjigja e vet PSG-së. Është e qartë se edhe klubi francez nuk ka synim që të mbajë më Nejmarin në radhet e tyre.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj