E zuri poshtë presa metalike, humb jetën punëtori në Mirditë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në minierën e Spaçit në Mirditë.

Një 47-vjeçar me iniciale A.P, k humbur jetën në punë, shkruan “Tirana Post”.

Viktima punonte si magazinier dhe u zu poshtë nga një presë metalike.

Ai ka mbërritur në Spitalin Rajonal të Rrëshenit, pa shenja jete.

Në momentin kur ndodhi aksidenti, 47-vjeçari ndodhej jashtë minierës.

Grupi hetimor ndërkohë po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Shpërndaje
Share.

Komento