E rëndë/ Zhduket në mënyrë misterioze shqiptarja me të bijën 2-vjeçare në Britani

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zhdukja e një shtetaseje shqiptare me vajzën e saj 2-vjeçare në Britaninë e Madhe ka shkaktuar jo pak panik dhe kjo për shkak se nuk dihet se çfarë mund të ketë ndodhur me to.

Sipas mediave britanike 24-vjeçare e humbur quhet Sebjana Muzeqari ndërsa vajza e saj Enisa dhe është vetëm 2-vjeçe.

“Një grua shqiptare e quajtur Sebjana Myzeqari dhe vajza e saj 2-vjeçare Enisa, rreth 6 javë më parë janë zhdukur. Për herë të fundit janë parë më 2 prill. Që nga ajo ditë zonja nuk ka përdorur telefonin apo llogarinë bankare. Jemi shumë të shqetësuar për sigurinë e saj dhe të fëmijës”, thuhet në njoftimin zyrtar të policisë britanike.

Nga ajo që është lajmëruar deri më tani nuk ka asnjë të dhënë se nënë e bijë mund të jenë larguar nga vendi, gjë që e shton edhe më shumë ankthin për fatin e tyre.

24-vjeçarja mësohet se bënte një jetë të izoluar me pak miq, edhe pse kishte rreth tri vite që jetonte në Doncaster, në veri të Anglisë me të bijën.

Shpërndaje
Share.

Komento