Hajdari ironi me Bashën dhe flet hapur: Kryetari legjionit të shpërbërë ka bërë pakt me Ramën, e ndiej!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjatë seancës së sotme, deputetja Rudina Hajdari ka hedhur akuza të forta si ndaj kryeministrit Rama ashtu edhe ndaj kryedemoratit Basha.

Hajdari duke e quajtur Bashën kryetarin në tentativë të legjionit të shpërbërë ka thënë se ai me Ramën kanë bërë një marrëveshje tashmë, por asgjë në të mirë të shqiptarëve.

Fjalën e saj Hajdari e ka mbyllur duke thënë se këtij vendi i detyrohet shumë dhe do bëjë të pamundurën për të bërë ndryshimin.

“Kryetari në tentativë të legjionit të shpërbërë, hedh molotov si të hidhet si oriz në dasma, shqiptarët s’dinë ku të trokasin. Çfarë ka ky vend. Kritika kryesore që u bëjnë njerëzve, është që të flasin me fakte. Unë do flas më shpirt atyre që kanë sytë të më shikojnë, në kohë të jashtëzakonshme do bëjmë gjëra të jashtëzakonshme. Shumë njerëz më thonë, mos se Shqipëria nuk bëhet mos se je vetëm, mos se këta kanë bërë marrëveshje. Unë e ndjej se këto kanë bërë marrëveshje, por jo për shqiptarët, por për zuzarët. I detyrohem këtij vendi shumë”, tha Hajdari.

Shpërndaje
Share.

Komento