E rëndë në Kosovë! Gjendet e pajetë një grua në makinë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Kosovë. Mësohet se një grua e moshës 56-vjeçare është gjetur pa shenja jete brenda një automjeti në Partesh. Ky lajm është konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë në Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.
 

Hashani ka njoftuar se vdekjen e personit të gjinisë femër e ka konstatuar Ndihma e Parë, teksa rrethanat e rastit janë duke u hetuar. Ndërkohë ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:24. Për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje po merret policia dhe grupi hetimor por ende nuk ka të dhëna që tregojnë shkakun e vdekjes së gruas 56-vjeçare.

Trupi i pajetë i viktmës është dërguar për obduksion dhe pritet që mjekësia ligjore të bëjë ekspertizën dhe të zbulojë shkakun e vdekjes së gruas. Ndërkohë ende nuk ka të dhëna mbi identitetin e gruas apo të dhëna të tjera qê tregojnë arsyen e vdekjes së saj.

Njoftimi nga Hashani:

Sot rreth orës 17:24 jemi njoftuar nga qendra emergjente 112 se në Partesh një veturë është ndalur mes rrugës ku gjendet një femër që dyshohet se është pa shenja jete. Ndihma parë ka shkuar në atë lokacion dhe mjeku kujdestar ka konstatuar se personi është pa shenja jete. Rrethanat e vdekjes janë duke u hetuar.

Shpërndaje
Share.

Komento