fbpx

E qëlluan me armë zjarri në Larisa, shqiptari ecte rrugëve të Greqisë me jelek antiplumb

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një shqiptar i dënuar për vrasje në dosjen e tij, por edhe vjedhje dhe grabitje, është njeriu misterioz i plagosur që lokalizuan dje Autoritetet, pas një incidenti me të shtëna në sheshin Larisa.

Gjërat bëhen edhe më të komplikuara nëse mendohet se një ditë më parë policia kishte arrestuar shqiptarin, pasi ai ishte i veshur me një jelek antiplumb, duke drejtuar një patinë elektrike dhe kishte një sasi të vogël droge mbi vete. Kontrolli u krye në zonën e Omonia-s dhe policia, kur e ndaloi, zbuloi se burri para tyre, i cili po përpiqej të kalonte indiferent, po përdorte thjesht një patinë elektrike, të veshur me një jelek antiplumb.

Gjithçka filloi kur shoferi i taksisë në stacionin Larisa paralajmëroi të shtëna me armë para syve të tij dhe dy burra që hipnin në makinën e tij. Nuk dihet se çfarë ndodhi më pas, pasi dëshmitari është në gjendje shoku në spital. E gjithë ajo që di policia është se në taksinë e tij u gjet një pistoletë dhe shqiptari u plagos në ekstremitetet e poshtme dhe u përpoq të shkonte i vetëm në spital.

Policia dyshon se gjithćka ka ndodhur për shkak të prishjes së pazareve mes bandave të natës.

Shpërndaje
Share.

Komento