fbpx

E pazakontë/ Gruaja në karrige me rrota grabit bankën, ishte arrestuar 12 herë me parë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një grua në një karrocë elektrike grabiti një bankë në shtetin Florida të Shteteve të Basgkuara të Amerikës disa ditë më parë, sipas raporteve të policisë amerikane. Grabitja ndodhi në qendër të qytetit Jacksonville ku një grua zezake me flokë të shkurtër bjondë, e veshur me një maskë COVID-19 dhe e mbuluar me një batanije të kuqe hyri në një degë të Bankës së Rajoneve, tha Zyra e Sherifit e Jacksonville në një deklaratë.

Pasi mbylli një biznes bankar me një tregtar, Kenyeitta La-Key Gordon, 39vjeçe, filloi të shante tregtarin duke kërkuar para duke thënë se kjo është një grabitje dhe se ajo “do t’i vriste të gjithë”. Gjatë asaj kohe ishin katër punonjës dhe dy klientë të tjerë brenda bankës.

Pasi arkëtarja i dha asaj para, Gordon u largua me karrigen e saj me rrota, por banka e identifikoi atë nga karta e identitetit që përdorte për të hyrë në llogarinë e saj. Oficerët nga departamenti i sherifit gjetën Gordon në karrigen e saj me rrota rreth një milje larg nga banka dhe e arrestuan atë. Megjithëse raporti i sherifit nuk specifikonte aftësinë e kufizuar të Gordon, të dhënat e burgut të Qarkut Duval treguan se ajo ka 12 arrestime të mëparshme.

Shpërndaje
Share.

Komento