E fshihnin kokainën në pyll, derri u bën gjëmën shqiptarëve

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

 Aperitiv, verë, kafe, mëngjes: kështu e quanin trafikantët kokainën që fshihnin brenda qypave dhe më pas e groposnin në një pyll në Toskanë.

Një sistem ky i konsoliduar, i cili u zbulua edhe falë një derri.

Duke gërrmuar në dhe, derri theu njërin prej qypave, i cili ishte mbushur me kokainë.

Vlera e lëndës narkotike sipas mediave italiane shkonte deri në 20 mijë euro.

Në vijim të hetimeve, policia ka arrestuar 4 persona, tre shqiptarë dhe një italian nga zona e Kalabrisë.

Të katër këto persona, kishin organizuar një rrjet të shpërndarjes së kokainës në Siena dhe Arezzo.

Ata u zbuluan nga përgjimet telefonike, teksa flisnin për dëmet që i kishte shkaktuar derri.

Shpërndaje
Share.

Komento