Dyshimet për koronavirus, nxënësit shqiptarë alarmojnë shkollën në Greqi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy nxënës shqiptar në Leheo të Korinthit në Greqi, kanë vënë shkollën në alarm, pasi dyshohet se kanë koronavirus.

Dy vëllezërit kanë shfaqur simptoma të ngjashme me njëri-tjetrin, si kollë dhe temperaturë.

Ata më herët kishin qenë në një udhëtim në Shqipëri, ku ishin takuar me babanë e tyre, i cili jeton në Italinë Veriore, zonë e cila është zonë e prekur nga koronavirusi.

Mjekët e spitalit të Korinthit kanë qetësuar mësuesit dhe prindërit, duke thënë se nxënësit kanë simptoma të lehta.

Këshilli i prindërve ndërkohë kërkon që të mbyllet shkolla urgjentisht.

Aktualisht në Greqi numërohen mbi 30 të infektuar me koronavirus.

Shpërndaje
Share.

Komento