Detaje të reja nga vrasja, biznesmeni kushëri i kryebashkiakut të Himarës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Detaje të reja nga ngjarja e rëndë, sot në orët e para të mëngjesit, ku u vra me armë zjarri një ndërtues i njohur në Himarë. Biznesmeni Niko Goro ishte kushëri i ish-kryebashkikaut të Himarës, Jorgo Goro.

Forca të shumta policie ndodhen në vendin e ngjarjes.

Autori që vrau biznesmenin, Niko Goro në Himarë, ishte i maskuar, çka do të thotë se vrasja ishte e planifikuar.

Autori ka dalë nga një furgon ku ishin edhe tre persona të tjerë dhe ka zbrazur armën që dyshohet tip kallashnikov, duke qëlluar për vdekje, biznesmenin.

Ky i fundit ka qenë te supermarketin, në pronësi të motrës e tij, dhe në momentin kur ka dalë, është qëlluar me armë zjarri.

Një grua ka marrë plagë, që dyshohet se është pikërisht e motra e ndërtuesit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 09:00 të kësaj paraditeje.

Policia, njoftoi se po heton për identifikimin dhe kapjen e autorëve të krimit të rëndë.

/GazetaReforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento