Denoncimi i Petrit Vasilit/ Spitali i Fierit do të jetë më i vogli në vend, gjymtim i shëndetësisë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka nxjerrë zbuluar propagandën e kryeministrit Rama lidhur me spitalin që do të ndërtohet në Fier. Në një postim në rrjetet sociale Vasili shkruan se Rama po e katandis spitalin e Fierit, që është qarku i dytë më i madh në vend, me spitalin më të vogël në Shqipëri.. Ish/deputeti thotë se shëndetësia falas ishte një ortek injorance i përzier me propagandë e paaftësi që prodhojnë një situatë shkatërrimtare. Vasili ka publikuar edhe listën e spitaleve të Shqipërisë dhe numrin e shtretërve, ku duket qartë se spitali i ri i Fierit renditet në vendin e fundit.

Postimi i Vasilit:

Ramashendetesia e katandis spitalin e Fierit me te voglin e Shqiperise!

Deshtimi i Rames ne Shendetesi ishte kronike e nje vdekjeje te paralajmeruar.

Dëngla e Shendetesise Falas ishte orteku i injorances, qe e perzjere me propagande, paaftesi dhe fasada prodhon kete situate shkaterrimtare.

Spitali i Fierit eshte shembulli me i dhimbshem i gjymtimit te shendetesise.

Fieri si Qarku i dyte me i madh i vendit (16 deputete) do te kete numrin me te vogel te shtreterve spitalore se çdo Qark tjeter vetem 150 shtreter.

Vetem nje mendje e klonuar me trurin e gomarit mund te pillte nje monstruozitet te tille.

P.S Shiheni vete listen e Spitaleve te Qarqeve te Shqiperise.

SHKODRA           465

LEZHA                 165

KUKESI                236

DIBER                  295

DURRES              340

ELBASANI          415

VLORA                291

BERATI               258

GJIROKASTRA 177

FIERI                   150

Shpërndaje
Share.

Komento