Dalin fotot: Si ishte transformuar ndër vite Admir Murataj

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në emisionin “Opinion”, mbrëmjen e sotme është publikuar dhe fotoja e pasaportës greke të Admir Muratajt, i cili humbi jetën në shkëmbimin e zjarrit me policinë në 9 Prill, në tentative për të rrëmbyer  miliona euro.

Në pasaportën greke që zotëronte, Admir Murataj ka patur identitet tjetër. Ai quhej Christos Papadias.

Siç mund të vërehet dhe në foto, me maskën e silikonit që mbante gjatë grabitjes në aeroportin e Rinasit më 9 Prill, Murataj kishte “kopjuar” identitetin e tij të para disa viteve, kur kishte marrë pasaportën greke.

Më pas, ai kishte ndryshuar pamje, sikurse duket në foton tjetër.

Pamja e tij me flokë është e vetmja fotografi publike, pasi është bërë në momentin kur është arrestuar në Greqi për disa grabitje.

Theksojmë, se Admir Murataj kishte bërë ndërhyrje kirurgjikale në fytyrë duke ndryshuar pamjen dhe për këtë arsye policia e pati të vështirë ta identifikonte kur u vra gjatë shkëmbimit të zjarrit me FNSH-në.

 

Shpërndaje
Share.

Komento