Covid prek zv.drejtorin e policisë së Tiranës. Gazeta Reforma ka denoncuar disa herë mos rrespektimin e masave nga policia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pas Ardi Veliut edhe Zv.drejtori i Policisë së Tiranës, Dhimitraq Ziu është infektuar me Covid 19. Mësohet se zyrtari i lartë i Policisë së Shtetit është në gjendje të stabilizuar dhe se është vetë karantinuar në banesën e tij.

Dy ditë më parë, rezultoi i preku me Sars-Cov 2 edhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, i cili mësohet se po merr mjekime në shtëpi.

Gazeta Reforma ka publikuar disa herë fakte me foto policë që lëviznin pa maska në ambientet e Drejtorisë së Policisë Tiranë që tregon se ata nuk kanë treguar fare kujdes për t’u ruajtur nga Covid.

Teksa nga ana tjetër policia masakron me gjoba qytetarët janë po vetë të parët që nuk i zbatojnë këto masa.

Ne si media kemi një pyetje të thjeshtë, a janë gjobitur edhe këta policë për mos mbajtje maskash?

Përgjigjen besoj ja japim të gjithë që është “Jo”.

E vetmja masë ndaj policisë që mos zbatimin e masave anticovid është dhënë ditën e sotme ku janë pezulluar 6 efektivë pas festës së organizuar nga aktori Bes Kallaku para dy ditësh ku I ftuar ishte edhe presidenti Ilir Meta, sëbashku me Monika Kryemadhin.

 

 

Shpërndaje
Share.

Komento