Covid “futet” edhe në Akademinë e Shkencave, karantinohen të gjithë akademikët

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Covid-19 nuk ka kursyer as institucionin më të lartë shkencor në vendin tonë.

Bëhet me dije se koronavirusi ka depërtuar edhe në Akademinë e Shkencave, duke bërë kështu që prej akademikëve të vetëkarantinohen.

Mësohet se të gjithë anëtarët e Akademisë së Shkencave, kanë ndalur punën e tyre dhe janë vetëizoluar.

Ndërkohë ambientet e isntitucionit janë dezinfektuar dhe ndërkohë ISHP po vijon punën për identifikimin dhe gjurmimin e rasteve./GazetaReforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento