- Reklamë -spot_img
25.5 C
Tirana
Faqja kryesoreRajoni - BotaKosovëCovid-19 në Kosovë, përmirësohet ndjeshëm situata në 24 orët e fundit

Covid-19 në Kosovë, përmirësohet ndjeshëm situata në 24 orët e fundit

- Reklamë -spot_img

Autoritetet Shëndetësore ne Kosovë njoftojnë mbi situatën e Covid-19 në vend në 24 orët e fundit.

Bëhet me dije se përgjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga Covid-19.

Ndërkohë për sa i përket rasteve të reja, nga 1.265 testime, 2 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Sot janë shëruar 15 qytetarë, ndërsa derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.778 persona.

Ministria si gjithnjë iu bën thirrje qytetarëve të majnë maska dhe higjenën si dhe të respektojnë distancën.

Në total numri i rasteve aktive është 322 persona. Kujtojmë që edhe ditën e djeshme nuk kishte asnjë viktimë të shënuar si pasojë e virusit Covid-19. Vihet re një përmisim i ndjeshëm i situatës së Covid-19 në Kosovë duke evidentuar raportin e viktimave dhe rasteve të reja nga Covid 19 përgjatë 24 orëve.

Njoftimi i plotë i Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës:

29 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 1.265 testime, 2 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 15 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.778.

Në total numri i rasteve aktive është 322.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj

Shkarko Snapfood dhe fito 10% ulje në porosinë e parë