“Cirk me çitjane”, Meta: Më tha më “burri i Monës”, Ramës do t’i them “gruaja e Bilalit”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Presidenti Ilir Meta ka folur ditën e sotme në një konferencë për shtyp, ku ka komentuar edhe zgjedhjet e 30 qershorit.

Meta është treguar i gatshëm edhe ndaj çdo pyetjeje që kanë drejtuar gazetarë nga televizione të ndryshme. Teksa Meta pyeste nëse do të bëjmë shtet apo cirk, ai u shpreh se cirk bëjmë nëse shfaqemi të gjithë të veshur me çitjane e me nallane, duke ironizuar veshjen e Kryeministrit ditën e votimit.

Ai shtoi:

“Po më tha më burri i Monikës, do i them gruaja e Bilalit. Mua s’më intereson as Monika e as ndonjë tjetër”.

Në vijim Meta tha se Monika i ka të zgjidhura hallet e saj e të fëmiëjve të saj, pasi falë kryebashkiakëve si Luli e Rama ka një shtëpi në zonën e “Unazës së Re”, ku ka sistemuar të vegjlit.

Ai deklaroi:

“Monika hallet e saj dhe të fëmijëve të saj i ka të rregulluara. Falë firmës së Edit e të Lulit si kryetar bashkie, ajo ka një pallat atje pranë Unazës së Re, dhe i ka rregulluar fëmijët Monika”.

Kreu i Shtetit tha se u çmendën njerëzit nga televizionet. Sipas Metës, njerëzit nuk janë turmë, duhet të informohen.

Presidenti Ilir Meta tha se zgjidhja e tij për krizën politike është zhvillimi i zgjedhjeve të përgjithshme më 13 tetor, krah atyre vendore. “Më 13 tetor zgjedhje të përgjithshme, edhe zgjedhje për Presidentin. Unë do të kandidoj ndërsa Partia Socialiste të sjellë kandidaturën e saj”, tha Meta.

Shpërndaje
Share.

Komento