fbpx

Cassano: Juventus nënshkroi Ronaldon për të fituar Ligën e Kampionëve

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Antonio Cassano nuk ka frikë të kritikojë askënd dhe ai ka pasur disa fjalë të forta për të thënë në lidhje me kohën e Cristiano Ronaldos në Juventus deri më tani.

Italiani beson se pesë herë fituesi i Topit të Artë nuk ka qenë një nënshkrim i suksesshëm për Bianconerët, pavarësisht se ka postuar numra mbresëlënës individualë.

“Juventusi e nënshkroi atë për të fituar Ligën e Kampionëve, por ata kanë bërë më keq me të sesa kanë bërë më parë,” tha Cassano për Corriere dello Sport.

“Ata do të kishin fituar Scudetto [titulli i Serisë A]pa të. Unë mendoj se ai ka qenë një dështim.”

Ai gjithashtu beson se Andrea Pirlo dhe Cristiano nuk ndajnë të njëjtat ide.

“Ka qenë një gabim. Juve kanë qenë të interesuar të fitojnë vetëm për 120 vjet, por Maurizio Sarri dhe Pirlo u përpoqën të ndryshonin identitetin e tyre. Ata janë provuar të përmirësojnë stilin e tyre të lojës në vend që të fitojnë. Cristiano thjesht nuk punon në të njëjtën mënyrë si Andrea.

“Ai do të vazhdojë të shënojë gola sepse ai e di se si ta bëjë këtë pa marrë parasysh çfarë. Ai do të prerë nga e majta, do ta marrë topin në këmbën e tij të djathtë dhe do ta gjuajë me të. Por Pirlo dëshiron të ndërtojë lojën, të bëjë presion ndaj kundërshtarit dhe të luajë midis linjave, dhe kjo do të thotë që Cristiano nuk merr pjesë shumë. Unë mendoj se Cristiano ka bërë tmerrësisht keq gjatë tre viteve të fundit”.

Shpërndaje
Share.

Komento