Çanta e gjetur në sheshin “Skënderbej” alarmoi policinë, ja çfarë kishte brenda saj

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një çantë e gjetur në sheshin “Skënderbej” pak momente më parë alarmoi policinë.

Menjëherë u ngritën dyshimet se mund të ishte një bombë.

Policia rrethoi zonën dhe krijoi një perimetër sigurie, deri në ardhjen e ekspertëve.

Forcat xheniere zbuluan se brenda saj kishte vetëm vegla pune dhe alarmi për bombë ishte fals.

Sipas policisë, dyshohet se çanta është lënë gabimisht në rrugë.

Njoftimi zyrtar i policisë:

Në lidhje me çantën e konstatuar në asfalt, në rrugën “Dedë Gjo Luli” , ku dyshohej se brenda saj mund të kishte lëndë plasëse ju informojmë se:

Pas mbritjes në vendngjarje të ekspertëve antieksplozit, është bërë kontrolli i saj ku rezultoi se brenda saj nuk kishte lëndë eksplozive por sende personale pune.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se kjo çantë është lënë gabimisht në rrugë.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Shpërndaje
Share.

Komento