fbpx

Berisha: Pronarët e një lokali në Sarandë, i presin veshin turistit në prezencë të policisë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Disa ditë më parë, një ngjarje aspak e këndshme ndodhi në Porto Palermo të Vlorës. 5 turistë spanjollë u dhunuan nga ponari i një lokali, pasi turistëve nuk u kishte pëlqyer shërbimi dhe ushqimi i ofruar.

Videoja e cila u shpërnda masivisht në rrjetet sociale, kishte pamje të rënda ku dukej pronari i lokalit Mihal Kokëdhima me duart e gjakosura.

Kokëdhima për më shumë se 3 kilometra qëndroi i mbërthyer në kofanon e makinës së 5 turistëve spanjollë, ku me grusht theu edhe xhamin e përparmë të mjetit të tyre, edhe pse mjeti ishte në lëvizje.

Ditën e sotme, një tjetër skandal i rëndë mësohet të ketë ndodhur në bregdetin shqiptar. Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social Facebook, mesazhin e një qytetari.

Ky i fundit shkruan se pronarët e një restoranti në Sarandë i kanë prerë veshin një klienti para lokalit, në prezencë të policisë.

Sipas qytetarit, 5 efektivët e policisë që ishin të pranishëm në vendin e ngjarjes nuk e kanë identifikuar personin që i preu veshin turistit. Justifikimi i policisë ka qenë se kanë qenë të zënë duke u marrë me shoqërimin e të lënduarit drejt spitalit.

Bëjmë të ditur se ngjarja nuk është konfirmuar ende nga policia.

Statusi i plotë:

I presin veshin turistit ne Sarande!
Narkopolicia mbulon krimin! Lexoni mesazhin trondites te qytetarit dixhital. sb
Pershendetje Doktor duke u gdhire e hena ne bar Orange Sarande pronaret e lokalit te cilet ju vete i keni denoncuar ne disa raste i kane prere veshin nje klienti para lokalit ne prezence te policise qytetari ka shkuar pa vesh ne spital dhe veshin ja kane cuar me vone ne prezence ka qene jo pak por 5 polica te cilet nuk kane identifikuar asnje person qe ka kryer te krim me justifikimin se pas ngjarjes jane mare me te lenduarin (personin te cilet ju pre veshi) per ta shoqeruar ne spital dhe nuk kane mundur te kapin autoret

Shpërndaje
Share.

Komento