Benzema humbet dhe ndeshjen e radhës me Atalantën në Itali

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Real Madrid është në humor të mirë pasi ka shkurtuar hendekun ndaj Atletico Madrid në krye të tabelës në LaLiga Santander me një fitore 1-0 në Real Valladolid. Por atyre iu dha një goditje të hënën me lajmin se Karim Benzema do të humbasë ndeshja e parë e Ligës së Kampionëve në barazimin e tyre në 16 të fundit me Atalanta.

Zinedine Zidane do të jetë pa nëntë lojtarë të ekipit për në udhëtimin në Bergamo, duke ndaluar çdo surprizë të minutës së fundit dhe qëllimi do të jetë thjesht kthimi në Madrid me fitore.

Në një sulm, mungesa e Benzema e sheh Real Madridin të humbasë 17 golat e tij, saktësisht 34 përqind të golave ​​të ekipit këtë sezon. Por Los Blancos janë gjithashtu pa Sergio Ramos, Eden Hazard, Fede Valverde dhe Rodrygo Goes, të gjithë kishin shënuar të paktën një gol.

Me fjalë të tjera, Zidane po udhëton për në Itali me një skuadër që ka shënuar vetëm 23 gola mes tyre, me golashënuesin më të mirë Casemiro me gjashtë. Në podium atij i bashkohen Luka Modric dhe Vinicius Junior.

Shefi i Real Madrid e ka ditur që nga e Premtja se ishte jashtëzakonisht e vështirë që Benzema të kthehej në kohë për tu ndeshur me Atalanta, edhe pse sulmuesi bëri gjithçka për të siguruar që ai do të arrinte atë. Në fund nuk kishte asnjë mrekulli.

Kjo duhet të shohë Zidane të përsërisë planin e tij nga fitorja 1-0 në Valladolid fundjavën e kaluar, me Lucas Vazquez që luante jashtë pozitës në mbrojtësin e djathtë, pa Ramos dhe me Mariano Diaz, të cilin klubi u përpoq ta shiste verën e kaluar.

Shpërndaje
Share.

Komento