Banesa përfshihet nga flakët në Kurbin, ndërron jetë fëmija 2 vjeç

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një banesë në fshatin Sanxhak të Kurbinit është përfshirë nga flakët.

Sipas policisë shtëpia i përkiste shtetasit Hakik Çoku.

Një fëmijë 2 vjeç ndërkohë ka ndërruar jetë si pasojë e djegies dhe asfiksisë.

Mësohet se shkak për rënien e zjarrit është bërë një sobë me dru.

Zjarrfikësit ndërkohë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Policia Kurbin/ Informacion paraprak

Sot, rreth orës 15:00, në banesën e shtetasit H.Ç., banues në Sanxhak, Kurbin, ka rënë zjarr, ku pas mbërritjes së shërbimeve të Policisë dhe zjarrfikëses, në ambjentet e brendshme të banesës është konstatuar trupi i pajetë i një të mituri, 2-vjeçar.

Nga veprimet e para hetimore rezulton se fëmija ka ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë dhe djegies.

Në vendngjarje  grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Shpërndaje
Share.

Komento