Banesa në Finiq bie pre e maskave, ja sa para arritën të merrnin grabitësit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tre persona të paidentifikuar ende grabitën një banesë në orët e para të mëngjesit të sotëm në Finiq të Sarandës.

Sipas policisë, banesa i përkiste një 77-vjeçareje me iniciale A.Ç. Grabitësit arritën të marrin 3500 euro, si dhe dy aparate celularë.

Grupi hetimor ndërkohë po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë:

Sarandë

Në orët e para të mëngjesit të sotëm në Finiq të Sarandës, 3 persona ende të pa identifikuar janë futur në banesën e shtetases A.Ç., 77 vjeçe dhe kanë arritur të vjedhin një shumë të ardhurash prej 3500 euro si dhe 2 aparatë celularë.

Është ngritur një grup hetimor i cili po merret me zbardhjen e ngjarjes si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme për veprën penale “Vjedhje me dhunë”.

Shpërndaje
Share.

Komento