“Baba mos më kërko më”, gjimnazisti nga Klosi i zhdukur që prej ditës së djeshme

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjminazisti i vitit të dytë, Flogert Terziu, është zhukur që prej ditës së djeshme në Klos.

Siç shkruan “Dosja.al”, Terziu ka lënë orën e dytë të mësimi dhe nuk është kthyer më as në shkollë e as në shtëpi.

Ndërkohë librat, përpara se të largohej, i ka lënë në një dyqan.

Prindërit janë alarmuar dhe kanë bërë menjëherë denoncimin në polici.

Babai i adoleshentit tregon se i biri i ka dërguar një mesazh ku i thonte se ishte në Tiranë e Durrës.

“Nga ora 12 e gjysmë që është nisur për shkollë dhe nuk është kthyer më. Kontaktova me mësuesin kujdestar dhe nuk kishte shkuar fare në shkollë, librat i kishte lënë në një dyqan aty. Nuk kemi pasur asnjë problem, mendje adoleshenti nuk e di. Bëmë denoncimin në polici, nuk ka shkuar te asnjë nga të afërmit. Më ka dërguar mesazh dhe më ka thënë ‘’Baba mos më kërko më, jam në Tiranë, në Durrës”, thotë babai i Flogert Terziut

Policia ka nisur hetime, ndërsa aktualisht nuk ka asnjë të dhënë për vendodhjen e adoleshentit.

Shpërndaje
Share.

Komento