Aurela Gaçe jep mesazhin motivues për vajzat: Ne nuk jemi dele

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Këngëtarja e njohur Aurela Gaçe ka qenë shpesh në qendër të vëmendjes për mesazhet e  forta që jep në mbështetje të vajzave të reja. Edhe këtë herë diva shqiptare e ka treguar se është një grua e fortë dhe që qëndron me kryet lart.

Aurela ka bërë një postim në instagram ku inkurajon të gjitha vajzat e reja  tëe vazhdojnë rrugën që kanë nisur e të mos stepen përballë mendjeve të frikësuara dhe mureve që të tjerët i vendosin përballë.

Postimin ajo e ka shoqëruar me një video nga palestra kur duket se është në superformë dhe ashtu siç e thotë edhe vetë, është një grua e fortë jo vetëm moralisht, por edhe fizikisht.

Postimi i plotë i këngëtares:

Vajza, kush ju sulmon , ta dijë se ne nuk jemi dele.

Kush ka frike nga forca, zgjuarsia, mendja, endrrat e tua,thjeshte nuk eshte njeriu per ty.

Pikë!

As mos u mundo ti mbushësh mendjen.
“Frika” qê ndjejnë,nuk ka shërim.

Qofshin kēto edhe gra qe ju bëjnë te ndiheni më pak me veten.

Po,sigurisht e fatkeqësisht,ka edhe gra që të tregojne se duhet te sillesh sic ato e mendojne, perndryshe ti je e pa vlerë per familjen e shoqerinë!

Sulmo,e vazhdo rrugën tënde!

Mos lejo te te mbyllin ne “muret e kufizuar te mendjeve te frikësuara” nga jeta e nga tē jetuarit e
saj!

Shpërndaje
Share.

Komento