Atentati ndaj Arjan Ndojës/ Aksione blic në 5 qytete, shoqërohen 14 persona

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia po vijon punën për identifikimin dhe arrestimin e autorëve të atentatit ndaj Landi Muharremit, prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoja dhe shoferit Andi Maloku.

‘Dosja.al’ shkruan se policia po kryen aksione blic në Durrës, Tiranë, Elbasan, Krujë dhe Fushë-Krujë.

Deri më tani janë shoqëruar 14 persona.

Gjithashtu gjatë ditës së djeshme janë ndaluar dy persona, që po merren në pyetje nga hetuesit.

Identiteti i tyre nuk është bërë ende i ditur.

Të premten pasdite, persona të paidentifikuar hapën zjarr ndaj makinës ku ndodhej prokurori Arjan Ndoja, Landi Muharremi dhe shoferi Andi Maloku.

Ngjarja u regjistrua në mbikalimin e Shkozetit, në momentin që makina po futej në autostradën Durrës-Tiranë.

Si pasojë e plumbave mbetën të plagosur të tre personat që ndodheshin në makinë.

Në gjendje më të rëndë është shoferi Andi Maloku, i cili ka marrë plumba në mushkri dhe shpinë.

Prokurori Arjan Ndoja dhe Muharremi janë jashtë rrezikut për jetën, me këtë të fundit që ka marrë një plumb në nofull.

Shpërndaje
Share.

Komento