Atentati me eksploziv ndaj Preng Gjinit, gazetari zbulon arsyen pse policia nuk arriti të kapte autorin!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Atentati i 15 shtatorit i cili tronditi Tiranën dhe ku mbeti i plagosur shtetasi Preng Gjini, sipas gazetarit investigative Artan Hoxha, ka si autor një Italian.

Sipas gazetarit Hoxha, bëhet fjalë për një vrasës me shtetësi të huaj dhe kjo është arsyeja pse policia nuk e kap dot.

“Kanë ardhur vrasës italianë, nuk e kapin dot. Është italian ekzekutori” tha gazetari Hoxha.

Kujtojmë se Preng Gjini mbeti i plagosur nga shpërthimi i eksplozivit me telekomandë në makinën më të cilën po udhëtonte, ndërsa pista ku po hetohet është hakmarrja.

Shpërthimi ndodhi në zonën e Selitës në Tiranë.

Zanafilla e këtij konflikti filloi me vrasjen e Kreshnik Gjinin në Belgjikë, Armando Gjini (vëllai i Preng Gjinit) në Rrëshen, Kastriot Reçi u godit me snajper, Gaspër Reçi në Romë.

Sipas dëshmive të mëhershme, mosvarrëveshjet kanë filluar për shkak të prishjes së interesave për trafikun e lëndëve narkotike.

Ndërkohë asnjëra nga vrasjet e ndodhura në Belgjikë, Romë apo Rrëshen nuk është zbardhur. Ekzekutimi i fundit ishte i Kastriot Reçit, i cili u qëllua me snajper në mes të Rrëshenit në fillim të këtij viti./GazetaReforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento