Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia sekuestron makinën e blinduar të kolonelit të “hekurt” në Peqin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia e Peqinit ka sekuestruar makinën e blinduar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin.

Aksioni që çoi në sekuestrimin e automjetit të tij u zhvillua nga forcat operacionale të Peqinit. Ndërkohë Koseni është shoqëruar në ambientet e komisariatit dhe më pas është lënë i lirë.

Kush është Edmond Koseni?

Ai njihet si komisari i Peqinit të vitit 1997, i vetmi vend ku nuk u shpërthyen depot e armëve. Ai arrestoi Nehat Kullën e Tan Kateshin emra të famshëm të botës së krimit, në Shqipërinë e 18 viteve më parë. Koseni u bë drejtori i parë në rang qarku në Policinë e Shtetit, duke administruar dhe drejtuar punën hetimore të 5 komisariateve.

Më pas ai u pezullua nga detyra  për më shumë se dhjetë vjet, i akuzuar për ushtrim të “torturës me pasoja të rënda”, ndërsa është akuzuar se rrihte personat që ndaloheshin në momentin e shoqërimit në Komisariat.

Shpërndaje
Share.

Komento