Arrestohen tre shqiptarë në Angli, kishin mbjellë në shtëpi kanabis me vlerë 500 mijë paund

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Angli, tre shqiptarë janë arrestuar pasi dyshohet se janë përfshirë në një rrjet të madh të trafikut të drogës me bazë në Inverclyde.

Sipas mediave britanike, në pranga janë vendosur Leon Tosku, 42 vjeç, Altion Qosla vjeç, 44, dhe Erion Beqiraj, 35 vjeç.Ata kishin mbjellë kanabis në disa shtëpi në Londër e cila kapte vlerën prej 500 mijë paundëve në treg.

Ata kanë qenë nën vëzhgim dhe u janë gjetur 3 shtëpia në Oronsay Avenue, Port Glasgoë, si dhe Vanguard Street në Clydebank.

Shqiptarët u arrestuan më datë 10 shtator, pas hetimeve mbi aktivitetin e tyre, por gjithsesi, gjykata ka vendosur që t’i lirojë me kusht ndërsa hetimet vazhdojnë.Tosku dhe Beqiraj, nga Clydebank dhe Qosla,nga Enfield në Angli, nuk kanë bërë asnjë pretendim për akuzat kundër tyre.

Shpërndaje
Share.

Komento