Arena Kombëtare punimet drejt përfundimit. Ja kur do të jetë gati

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Stadiumi i ri “Arena Kombëtare” do të jetë gati në muajin qershor të këtij viti, këtë informacion e jep Federata Shqiptare e Futbollit .

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka së bashku me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, kanë inspektuar vijimin e punimeve për përfundimin e stadiumit të ri kombëtar.

Ata kanë parë nga afër  detaje të projektit dhe me një raport në lidhje me grafikun e përfundimit të punimeve në këtë impiant madhështor.

Në këtë inspektim ata shoqëroheshin edhe nga specialistë dhe drejtues të firmave nënkontraktore, të cilat i kanë njohur me realizimet e deritanishëm dhe ecurinë e zbatimit të projektit në impiant.

“I kemi kërkuar vazhdimisht nënktraktorëve përmbushjen e afat në muajin qershor të këtij viti,” – ka bërë të ditur Duka.

“Arena Kombëtare” parashikohet të presë ndeshjen e parë më 11 qershor, kur është në program edhe miqësorja kundër Gjeorgjisë.

Pjesa më e madhe e punimeve në konstrukisonin e stadiumit ka përfunduar, ndërsa ai do të ketë një kapacitet prej 22 mijë vendesh dhe padyshim është investimi më i madh sportiv i realizuar në Shqipëri.

Shpërndaje
Share.

Komento