Aksidenti në Laprakë, ndërron jetë pasagjeri në mjetin e 30-vjeçarit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një aksident me pasojë vdekjen u regjistrua mbrëmjen e djeshme në zonën e Laprakës.

Rreth orës 23:50, shtetasi A.Ç., 30 vjeç, duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, është përplasur me një mjet tjetër të drejtuar nga A.S.

Si pasojë e përplasjes, ka ndërruar jetë F.A., i cili ishte pasagjer në mjetin e A.Ç.

Ky i fundit gjatë marrjes në pyetje ka dhënë deklarim të rremë, duke thënë se në drejtimin e mjetit ka qenë F.A.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë së Tiranës për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, “Deklarim i remë para oficerit të policisë Gjyqesorë ” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Shpërndaje
Share.

Komento