Aksident tragjik në Kavajë/ Rritet bilanci, arrin në tre numri i viktimave që kanë humbur jetën

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një aksident i rënë i ndodhur mbrëmjen e djeshme në dalje të qytetit të Kavajës i ka marrë jetën tre personave.

Ngjarja mësohet të ketë ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:30 ku drejtuesi i një automjeti të marrë me qira për të shmangur disa këmbësorë që tentonin të kalonin nga njëri krah i rrugës në tjetrin ka bërë që të humbas kontrollin.

Nga raportimet bëhet me dije se drejtuesi i mjetit i identifikuar si Vilson Cara, 24 vjeç për shkak të lagështriës nuk ka mundur të kontrollojë dot makinën. Fillimisht ai ka goditur bazamentin metalik të reklamës së një pike karburanti dhe më pas ka aksidentuar tre persona që po ecnin në trotuar.

Viktimat deri tani janë:

  •  Lumturie Demrozi, 46 vjeç e cila ishte duke ecur në trotuar bashkë me dy vajza e saj, ku njëra prej tyre është nën kontrollin e mjekëve dhe jashtë rrezikut për jetën,
  • pasagjeri që po udhëtonte në këtë mjet, Gentian Belba rreth 23 vjeç,
  • drejtuesi i mjetit, Vilson Cara, 24-vjeç i cili ka ndërruar jetë në orët e para të mengjesit të sotëm.
Shpërndaje
Share.

Komento