Aksident tragjik në Itali/ Shqiptari ndërron jetë në vend, plagoset rëndë vajza e tij

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një 65-vjeçar shqiptar ka gjetur vdekjen në mënyrë tragjike në Kalabri.

Sipas mediave italiane, shqiptari po udhëtonte së bashku me familjen, pas dasmës së njërës prej vajzave të tij.

Për fatin e tij të keq, vetura me të cilën po udhëtonte u përplas me një mjet tjetër.

Ai ndërroi jetë në vend, pavarësisht ndërhyrjes së menjëhershme të ndihmës së shpejtë.

Si pasojë e aksidentit vajza tjetër ka marrë plagë të rënda, ndërsa në makinë ndodhej edhe gruaja e tij.

Sipas informacioneve të para, dy makinat që u përfshinë në aksident, janë njëra tip ‘Golf’ dhe tjetra ‘Fiat Punto’.

Mjeti tjetër me të cilin u përplas shqiptari drejtohej nga një i ri, i cili nuk ndodhet në rrezik për jetën.

Lajmin origjinal mund ta lexoni këtu.

Shpërndaje
Share.

Komento