Aksident në Sukth, nga përplasja e dy makinave njëra bie në lumin Erzen

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një aksident automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 19:30 në Sukth të Durrësit.

Në njoftimin e policisë thuhet se aksidenti ka ndodhur në Sukth, ku një mjet me drejtuese shtetasen me iniciale L.H., është përplasur me një mjet tip “Volkswagen”, me drejtues shtetasin F.B.

Nga përplasja mjeti “Volkswagen” ka rrëshqitur në shtratin e lumit Erzen nga ku kanë mbetur të plagosur tre persona të cilët më pas janë dërguar në spital për kontroll mjekësor.

Njoftimi i policisë 
Durrës/Informacion paraprak

Më datë 28.09.2020, rreth orës 19:30, në Sukth, Durrës, një mjet me drejtuese shtetasen L.H., është përplasur me një mjet tip “Volkswagen”, me drejtues shtetasin F.B.

Për shkak të përplasjes mjeti tip “Vollswagen”, ka rrëshkitur në shtratin e lumit Erzen e për pasojë janë lënduar 3 shtetas pasagjer në mjetin tip “Volkswagen”, të cilët ndodhen në spital për kontroll mjeksor.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të aksidentit.

Shpërndaje
Share.

Komento