Aksident në rrugën e Rinasit, dy të mitur dërgohen me urgjencë në spital

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një aksident rrugor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Rinas.

Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëri-tjetrin dhe si pasojë janë aksidentuar një 15-vjeçar dhe një 13-vjeçar, të cilët ishin pasagjerë në njërin nga mjetet.

Dy të miturit u dërguan në spital dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Të dy drejtuesit e mjeteve ndodhen në vendngjarje për sqarimin e mëtejshëm të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Më datë 01.06.2020, rreth orës 07:17, në rrugën e re të Rinasit, mjeti me drejtues shtetasin V.S., është përplasur me mjetin me drejtuese shtetasen A.M., ku si pasojë janë dëmtuar pasagjeret në mjet një 15 vjeçar dhe një 13 vjeçar, te cilet u dërguan në spital, dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Të dy drejtuesit e mjeteve ndodhen në vendngjarje për sqarimin e metejeshme të ngjarjes.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë vijojnë punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Shpërndaje
Share.

Komento